Terapie dotekem
"Emoce mají logiku, kterou rozum nechápe."
Kontaktní údaje
Mgr. Dana Kolářová, DiS.
Odolena Voda
Tel: +420 775 619 357
Email: info[at]terapiedotekem.cz
Biodynamické masáže
Biodynamické masáže jsou terapeutické a relaxačně specializované metody pracující s energetickými a psychickými bloky v těle. Speciální doteky uvolňují z těla usazeniny, vzniklé vlivem potlačených emocí, stresu, života ve spěchu a nezpracovaných prožitků. Napomáhají bezprostřednímu vzbuzení a oživení těch částí sebe, které byly otupeny, pohřbeny nebo umrtveny. Ovlivňují přímo vegetativní nervový systém.

Masáže působí na tělo i duši převážně harmonizačně, dech se uvolní, začne se uvolňovat svalové napětí, změní se i kvalita kůže. Po pár měsících může dojít k výrazné proměně vzhledu a držení těla. Lidé se většinou cítí otevřenější, uvolněnější, víc v kontaktu s vlastním tělem a jeho vnitřními signály, mají větší radost ze života.

Jak pracuji
Biodynamické masáže pracují s tělem i duší, proto každé masáži předchází krátký rozhovor o tom, jak se klient momentálně cítí, jak se mu celkově vede a co by tělo potřebovalo. Typ masáže se pak vybírá na základě domluvy podle aktuálního stavu a potřeb. K masážím a celé práci přistupuji holisticky, tzn. propojuji práci s tělem a psychikou.

Nejedná se o sportovní ani rekondiční masáže zad!!! Neošetřuji ani akutní stavy pohybového aparátu tj. blokády zad, vyhřezlé ploténky apod.

V případě akutního stavu nebo funkčního problému doporučuji nejprve navštívit rehabilitačního lékaře nebo fyzioterapeuta. Poté jsou teprve vhodné a možné biodynamické masáže.

Jak masáž probíhá
Jsou to jemné a lehké doteky, při kterých dochází k tělesné a duševní rovnováze, klient prožívá regresi (návrat k pocitům, které zná z dětství), cítí se bezpečně. Některé masáže se provádí přes oblečení, některé vyžadují přímý kontakt s kůží. Při některých masážích se používá olej. Po skončení masáže se doporučuje krátká relaxace, tzv. zažívání, kdy klient odpočívá po příjemné meditativní výměně energií.

S čím masáž pomůže
  • pocit skleslosti, slabosti a vybití
  • pocit podrážděnosti, úzkosti
  • problémy s nespavostí
  • bolesti hlavy
  • zažívací obtíže
  • velké napětí v těle a vysoký krevní tlak
  • chronické bolesti zad
  • gynekologické obtíže