Terapie dotekem
"Emoce mají logiku, kterou rozum nechápe."
Kontaktní údaje
Mgr. Dana Kolářová, DiS.
Odolena Voda
Tel: +420 775 619 357
Email: info[at]terapiedotekem.cz
Deep draining

Deep draining je masážní technika, jejíž cílem je uvolnit a změnit neurotické držení těla a omezený režim dýchání. Toto neurotické držení těla vzniká prostřednictvím tzv. „šokového reflexu“ a s tím současně souvisí i hluboká psychická změna. Deep draining působí jako psychoanalýza na tělesné úrovni.

V deep drainingu se pracuje na různých tělesných úrovních: od povrchu kostí, přes svaly, fascie, vazivo a kůži až k auře, aby se životní energie uvolnily z blokády na každé této tělesné úrovni. Tento způsob práce přináší také uvolnění a odstranění stresových hormonů a stresových látek uložených v tělesných tekutinách a vazivu, čímž se tělo čistí. V deep drainingu se tak spojuje práce psychoterapeutická s prací na fyzické a energetické úrovni.

Při deep drainingu používám speciální stetoskop pro snímání psychoperistaltiky. Naše střeva netráví jen potravu, ale také hormonální látky, které vznikají jako následek zbytků úlekového reflexu. Je to nevědomá zpětná vazba těla na mé doteky, pomocník při hledání míst, kde se blokuje energie a kde sídlí neuróza.

Při takové práci mohou probíhat silné emocionální procesy a zásadní psychická traumata mohou přicházet do vědomí a být zpracovávána. Mohou při něm probíhat silné vegetativní reakce (jako průjem, zvracení nebo rýma apod.), které provázejí uzdravující proces na vegetativní úrovni.

Touto terapeutickou metodou pracuji jen s klienty, kteří mou práci znají, dochází ke mně na masáže již delší dobu a mají ve mě a mou práci důvěru.
Dále je tato práce vhodná pro klienty, kteří dochází na verbální psychoterapii a zpracovali už hodně emocionálního materiálu, ale jejich neuróza vězí ještě v těle a potřebuje být uvolněna a strávena.